Vyberte možnost Stránka

HydroGP: Marcin Zieliński vyhrává také v Borettu F500

Italské Boretto 7. až 9. června hostilo druhé kolo UIM mistrovství světa motorových člunů. Marcin Zieliński z Polska, obhájce titulu mistra světa královské třídy UIM F500, vybojoval letošní druhé prvenství – vyhrál HydroGP Boretto 2024.

Přehled dění v prestižní kategorii formule 500 ve druhém kole UIM mistrovství světa motorových člunů HydroGP Boretto 2024:

• Marcin Zieliński (#5) nejrychlejší v kvalifikaci.
  • Marcin Zieliński (#5) vyhrává 2 jízdy.
  • Robert Hencz (#23) jednou poráží Zielińského a končí stříbrný
  • Nejlepší z Čechů David Loukotka (#98) šestý
  • Erko Aabrams tentokrát bez bodů

F500: Dva Češi na startu v Borettu

V kategorii člunů F500 jsme tentokrát viděli jen dva české zástupce – Davida Loukotku (#98) a Marcela Čopáka (#26). Tomáš Hrbáček (#95) letošní podnik v Borettu neabsolvoval.

Marcin Zieliński vyhrává opět kvalifikaci

V měřeném tréninku byl nejrychlejší stejně jako v Jedovnicích, Polák Marcin Zieliński, který jen těsně předčil Estonce Erka Aabramse o 0,47 sekundy. Třetí byl Robert Hencz, který zaostal 0,94 sekundy. Takže opět trio jezdců, které ovládlo pódium v Jedovnicích.

Ze startovního pole F500, které tentokrát mělo 11 jezdců, se jako nejlepší Čech postavil na P5 David Loukotka a Marcel Čopák byl na pozici P11.

#23 Robert Hencz (SVK)

#23 Robert Hencz (SVK), volný trénink F500, UIM Mistrovství světa motorových člunů Żnin 2023, Polsko (foto: Milan Spurný)

Marcin Zieliński vyhrává první a druhou jízdu

Marcin Zieliński v prvních dvou jízdách vyhrává, když se na druhém a třetím místě vystřídali Marián Jung (#86) a Robert Hencz.

David Loukotka první jízdu nedokončil a tak si body připsal jen Marcel Čopák za osmé místo. Ve druhé jízdě už Loukotka dokázal připsat body za páté místo a Čopák opět dojel P8.

Robert Hencz vyhrává třetí jízdu

Robert Hencz v poslední třetí rozjížďce byl první, kdo letos dokázal porazit Marcina Zielińského a ten se musel spokojit s druhou pozicí. Marián Jung nezopakoval umístění v top 3, když ho Attila Havas z Maďarska odstrčil až na čtvrtou pozici v závěrečné jízdě. Přesto mu to stačilo na celkovou bronzovou příčku.

Marián Jung

#86 Marián Jung (SVK), volný trénink F500, UIM – Mistrovství světa a Evropy motorových člunů Jedovnice 2024, Česká republika (foto: Milan Spurný)

David Loukotka dokázal dojet šestý, ale Marcel Čopák tentokráte cíl neviděl. Na letošní Boretto nebude rád vzpomínat Erko Aabrams, který si z Itálie neodváží žádný bod do tabulky šampionátu, což je po bronzu z Jedovnic jistě velké zklamání. JIstě spokojený byl naopak Robert Hencz, který se jízdu za jízdou zlepšoval, když si připsal pořadí P3–P2–P1 a po stříbru z Jedovnic si připsal opět druhé místo.