Vyberte možnost Stránka

Rallye Hustopeče: Adam Březík se dočkal prvního triumfu v šampionátu

Adam Březík si přispal své prémiové vítězství v domácím šampionátu v automobilových soutěžích. Osmadvacetiletý pilot vyhrál 19. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2024 s náskokem 2,7 sekundy před favorizovaným Janem Kopeckým. Pro třetí místo si dojel průběžný lídr domácího šampionátu Dominik Stříteský, který již zaostal za vítězem o 24,9 sekundy. Všichni medailisté startovali na tratích mezi jihomoravskými vinohrady s vozy Škoda Fabia RS Rally2.

Březík Adam

#6 Březík Adam – Krajča Ondřej, CZE, Samohýl Škoda Team, Škoda Fabia RS Rallye, 19. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2024 (foto: Pavel Pustějovský)

Do první rychlostní zkoušky nejlépe „vlétl“ Václav Pech s Petrem Uhlem (Ford Focus WRC), obhájce vítězství z předchozího roku, když sež na Adama Březíka vyjel náskok 1,9 sekundy a třetí Jan Kopecký ztrácel 2,1 sekundy. Souboj tohoto tria jezdců dlouho netrval, neboť Pech byl nucen ve třetí rychlostní zkoušce odstoupit ze soutěže a to díky následkům havárie.

Kopecký Jan

#2 Kopecký Jan – Hloušek Jan, CZE, Agrotec Škoda Rally Team, Škoda Fabia RS Rally2, 19. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2024 (foto: Pavel Pustějovský)

Po páteční první etapě Březík držel druhé místo s pětisekundovou ztrátou na Kopeckého. Třetí místo v polovině soutěže držel Dominik Střítecký, na kterého se tlačil čtvrtý Erik Cais. Pátý Aleš Jirásek již zaostával o minutu a 17 sekund.

Březíků dobrý start do druhé etapy

Adam Březík ve třech dopoledních zkouškách druhé etapy byl pokaždé rychlejší než osminásobný vítěz soutěže Jan Kopecký. Od celkové osmé erzety z dvanácti se Březík dostal do vedení soutěže a držel těsné vedení. Předposlední rychlostní zkouška byla pro Březíka jeho čtvrtým dílčím triumfem v soutěži a navýšil vedení o 5,2 sekundy a v poslední erzetě útoku Kopeckého odolal.

Stříteský Dominik

#4 Stříteský Dominik – Hovorka Jiří, CZE, Auto Podbabská Škoda Mol Team, Škoda Fabia RS Rally2, 19. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2024 (foto: Pavel Pustějovský)

Jan Kopecký, který vloni v Hustopečích prohrál s Pechem úplně stejným rozdílem 2,7 sekundy, i Dominik Stříteský zopakovali loňský výsledek. Březík vylepšil čtvrté místo, které bylo na Břeclavsku dosud jeho maximem.

Výsledky: 19. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2024, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích

1. Březík Adam – Krajča Ondřej (Škoda Fabia RS Rally2) 1:20:16,2, 2. Kopecký Jan – Hloušek Jan (Škoda Fabia RS Rally2) -2,7, 3. Stříteský Dominik – Hovorka J. (Škoda Fabia RS Rally2) -24,9, 4. Cais Erik – Bacigál Igor (Škoda Fabia RS Rally2) -29,7, 5. Jirásek Aleš – Machů Petr (Škoda Fabia R5) -3:10,8, 6. Cvrček Věroslav –Prokorát Tomáš (Škoda Fabia RS Rally2) -3:37,9, 7. Vlček Martin – Kunst Jakub (Hyundai i20 N Rally2) -4:00,4, 8. Trojan Karel jun. – Chlup Petr (Škoda Fabia R5) -4:30,9), 9. Jirovec Jakub – Jindra Petr jun. (Škoda Fabia R5) -4:34,9 a 10. Kurka Tomáš – Vajík Karel (Škoda Fabia RS Rally2) -5:32,2.

Fotogalerie 19. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2024 – objektivem Pavla Pustějovského

Text: Milan Spurný, foto: Pavel Pustějovský