Vyberte možnost Stránka

F3 Zandvoort: Roman Staněk v Nizozemsku čtvrtý

Roman Staněk skončil v hlavním nedělním závodě FIA Formule 3 těsně pod stupni vítězů a v průběžném pořadí šampionátu se posunul na třetí průběžné místo.

Český pilot vybojoval v neděli v nizozemském Zandvoortu čtvrté místo a se ziskem 109 bodů se momentálně posunul na třetí příčku v šampionátu FIA Formule 3. To momentálně vede lídr Victor Martins z týmu ART Grand Prix, který v hlavním závodě skončil na druhém místě a na kontě má momentálně 126 bodů. Staněk na něj tedy ztrácí 17 bodů před posledním závodním víkendem, který se uskuteční již za týden v italské Monze. Hlavní závod v Nizozemsku ovládl Staňkův týmový kolega z Tridentu Barbadosan Zane Maloney.

Po startu se Staněk propadl na páté místo za Argentince Franca Colapinta a zpět na čtvrtou pozici se dostal až v 8. kole po chybě v té době na třetím místě jedoucího Američana Jaka Crawforda z týmu PREMA Racing. Závod byl poznamenán několika výjezdy safety caru, které ale Staňkovi pomáhaly v šetření pneumatik, ale i tak s nimi měl na konci velké problémy a útok na pódium tak nebyl možný.

V celkovém pořadí Staněk poskočil o dvě příčky vzhůru před piloty týmu PREMA Raing Arthura Leclerca a Olivera Bearmana, kterým se víkend v Zandvoortu nepovedl.