Vyberte možnost Stránka

HydroGP: Max Cremona ovládl i druhý podnik v Borettu

Italské Boretto 7. až 9. června hostilo druhé kolo UIM mistrovství světa motorových člunů. Ital Massimiliano Cremona vyhrál HydroGP Boretto 2024 v propridrech 250 ccm a posílil své šance na obhajobu titulu třídy UIM F250.

Krátký přehled dění ve třídě kluzáků formula 250 ve druhém kole UIM mistrovství světa motorových člunů HydroGP Boretto 2024:

• Massimiliano Cremona (#23) nejrychlejší v kvalifikaci.
  • Massimiliano Cremona vyhrává 3 jízdy.
  • Nikola Todorov (#72) nedokončil třetí jízdu a skončil na P3.
  • Wayne Turner (#9) v kvalifikaci poslední, ale v závodě končí na P2.

Kvalifikace F250: Max Cremona opět o 5 setin před Nikolou Todorovem

Nikola Todorov byl v kvalifikaci, stejně jako v Jedovnicích, opět jen o pouhých 5 setin pomalejší jako Max Cremona. Znovu měl Nikola dobrou rychlost svého kluzáku a mohl směle konkurovat domácímu matadorovi Maxi Cremonovi. Třetí v měřeném tréninku byl Ital Pasquale Contento (#26), ale ten již ztrácel 1,29 sekundy.

#23 Massimiliano Cremona (ITA)

#23 Massimiliano Cremona (ITA), volný trénink F250, UIM – Mistrovství světa a Evropy motorových člunů Jedovnice 2023, Česká republika (foto: Milan Spurný)

Závod F250: Max Cremona opět kraloval ve všech 3 jízdách

Massimiliano Cremona v Borettu nezaváhal jako minulý rok a letos v přehledem vyhrál všechny tři rozjížďky, připsal si letošní druhé vítězství a posílil své naděje na obhajobu titulu.

Nikola Todorov z Bulharska se Maxovi první dvě jízdy snažil konkurovat, ale nedokončil třetí jízdu a to ho „odsoudilo“ na třetí pozici a bronzový stupeň vítězů.

Nikola Todorov

#72 Nikola Todorov (BUL), měřený trénink F250, UIM Mistrovství světa motorových člunů Żnin 2023, Polsko (foto: Milan Spurný)

Na celkové druhé místo v závodě se nakonec propracoval svou vyrovnaností Brit Wayne Turner, který dokázal vybojovat v první jízdě po špatné kvalifikaci třetí místo. Následně dojel čtvrtý, aby ve třetí jízdě zopakoval pozici z jízdy první. Třetí, čtvrté a třetí místo ho tak katapultovalo na celkovou druhou pozici a dobré body do šampionátu UIM F250.

Wayne Turner

#9 Wayne Turner (GBR), měřený trénink F250, UIM Mistrovství světa motorových člunů Żnin 2023, Polsko (foto: Tuul Spurná)