Vyberte možnost Stránka

F3 Bahrajn: Francouz Hadjar vyhrál první závod sezony

Isack Hadjar (Hitec Grand Prix), junior Red Bullu, si vybojoval první zlatý pohár pro vítěze FIA F3 v sezoně 2022. Jako první ovšem projel cílem talent akademie Ferrari Oliver Bearman. Jezdec Prema Racing byl Racing záhy na to penalizován. Poněkud nepovedený úvod ročníku. Ani z českého pohledu se nedařilo, protože Roman Staněk a jezdci Charouz Racing Systemu zůstali bez bodů.

Obrácený výsledek včerejší kvalifikace tomu chtěl, že se z pole position sprintu mohl „radovat“ 17letý jezdec Carlinu Zak O´Sullivan z Velké Británie před krajanem Oliverem Bearmanem (Prema Racing). Historicky první start formule 3 na okruhu v Sakhíru vyšel nejlépe O´Sullivanovi. Z prvního kola se vrátil před Bearmanem, Vidalesem a Maloneyem. Francesco Pizzi byl coby nejrychlejší Charouz boy třiadvacátý, smůlu měl Roman Staněk, když ztratil všechny naděje lehkým střetem s Colapintem a následným defektem pneumatiky.

#18 Isack Hadjar, FRA, Hitech GP, FIA Formula 3 Championship, Bahrajn 2022

#18 Isack Hadjar, FRA, Hitech GP, FIA Formula 3 Championship, Bahrajn 2022 (foto: Red Bull Content Pool)

Vedoucí duo se lehce odpoutalo od ostatních a v 5. kole převzal špičku Bearman. Přibližně o stejný čas se navzájem eliminovali kolegové ARTu Martins a Saucy.

Po 10 z 20 kol závodu měl debutant Bearman náskok téměř 2 sekundy na O´Sullivana, s odstupem 4 sekund se za nimi přetahovali o 3. pozici Maloney, Hadjar a Smoljar.

Oliver Bearman, úřadující šampion německé a italské F4, očividně ví, jak vyhrávat. V druhé polovině závodu ještě zvýšil svůj náskok a „chladně“ si dojel ve svém prvním závodě F3 pro vítězství. Čtyřboj o druhou pozici rozhodl ve svůj prospěch junior Red Bullu Isack Hadjar před Smoljarem. Těsně po průjezdu cílem ovšem byla Bearmanova radost zkalena, neboť za nedodržení hranic tratě byl penalizován a posunut na 2. místo za Hadjara.

Od takových výsledků byl Charouz Racing System hodně vzdálen, když Simmons byl hodnocen jako 18., Pizzi jednu pozici za ním a Toth 21.

Druhý závod FIA Formule 3 v Bahrajnu odstartuje v neděli v 10:00 h.

Výsledek sprintu FIA F3 v Bahrajnu

Při GP Bahrajnu svůj první krátký sprintový závod sezony odjeli za umělého osvětlení také jezdci FIA Formule 2, kde dva vozy nasazuje Charouz Racing System.

Text: Roman Klemm (redakčně korigováno), foto: Red Bull Content Pool